کشف بیش از ۲ تن کالای تقلبی و تاریخ مصرف گذشته از یک کارخانه تولید چیپس در دماوند/ رسیدگی به ۳۰ فقره پرونده قاچاق کالا در شرق استان تهران از ابتدای سال جاری تاکنون

رئیس اداره تعزیرات حکومتی شرق استان تهران از کشف بیش از ۲ تن کالای تقلبی و تاریخ مصرف گذشته از یک کارخانه تولید چیپس در این شهرستان خبر داد و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون در شهرستان‌های پردیس، دماوند و فیروزکوه حدود ۳۰ فقره پرونده قاچاق کالا در این شعبه در حال رسیدگی است.

به گزارش پایگاه خبری دماوندخبر، مصطفی متو اظهار کرد: در گشت مشترکی که با نمایندگان صنعت، معدن و تجارت، شبکه بهداشت و درمان، پلیس آگاهی و مسئولان فرمانداری شهرستان دماوند در خصوص مبارزه با قاچاق کالا و ارز در روزهای اخیر داشتیم، چیزی به عنوان کالای قاچاق کشف نشد.

وی افزود: اما متأسفانه در یکی از کارخانه‌های تولید چیپس در شهرستان دماوند، مقادیری همچون روغن تاریخ مصرف گذشته و مواد افزودنی‌های خوراکی فاقد پروانه ساخت از جمله ریزدانه‌های سیب‌زمینی، آرد، نشاسته و غیره کشف گردید که پرونده این کارخانه متخلف در حال رسیدگی است.

رئیس اداره تعزیرات حکومتی شرق استان تهران ادامه داد: از این کارخانه متخلف به میزان ۲ تن روغن تاریخ مصرف گشته، ۶۰ کیسه ریزدانه و مابقی هم حدود ۱۰ الی ۱۵ کیلوگرم فرآورده‌های تقلبی کشف شد.

متو با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون در شهرستان‌های پردیس، دماوند و فیروزکوه چیزی بالغ‌بر ۳۰ فقره پرونده قاچاق کالا در این شعبه در حال رسیدگی است، گفت: این کالاهای قاچاق کشف شده شامل لوازم خانگی، لاستیک خودرو، کولرگازی و غیره می‌باشد که حکم محکومیت تعدادی از پرونده‌ها صادر شده است و برخی از آنها هم بر اساس رأی قطعی برائت گردیدند.

وی از مردم شهرستان‌های پردیس، دماوند و فیروزکوه خواستار شد که در صورت مشاهده هرگونه کالای قاچاق با شماره تلفن ۱۲۴ که مربوط به اداره صنعت، معدن و تجارت و بازرسی اتاق اصناف است، گزارش‌های افراد متخلف در این زمینه را اعلام کنند.

رئیس اداره تعزیرات حکومتی شرق استان تهران تصریح کرد: ادارجات مذکور هم گزارش‌های تخلفات صورت گرفته را تحت عنوان پرونده به اداره تعزیرات ارجاع خواهند داد و برخورد لازم قانونی در این زمینه صورت می‌گیرد.

منبع: تارود

انتهای پیام/

اولین نفری باشید که نظر می دهد.

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما محفوظ می ماند


*