کارشکنی عربستان در عدم صادرات سیب دماوند و محصولات کشاورزی به کشورهای منطقه/ امسال مقادیر بالایی از سیب‌های صادراتی دماوند در سردخانه‌ها مانده است

نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به کارشکنی عربستان در عدم صادرات سیب دماوند و محصولات کشاورزی به کشورهای منطقه، گفت: درحالی که زمان برداشت سیب‌های جدید در این حوزه انتخابیه فرا رسیده، متاسفانه امسال مقادیر بسیاری از سیب‌های صادراتی دماوند در سردخانه‌ها باقی مانده است.

به گزارش پایگاه خبری دماوندخبر، قاسم میرزایی نکو درباره مشکلات صادرات سیب، گفت: متاسفانه امسال مقادیر بسیاری از سیب‌های صادراتی در سردخانه‌ها باقی ماند؛ درحالی که زمان برداشت سیب‌های جدید در این حوزه انتخابیه فرا رسیده است.

وی با بیان اینکه چرخه محصولات کشاورزی به‌طور مشخص در صنعت کشاورزی وجود ندارد، تصریح کرد: برای بهبود محصول سیب باید چهار مرحله تولید، مصرف، صنایع تبدیلی و صادرات به نحو کارشناسانه‌ای تعریف شود.

نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی با اینکه ما نیازمند صنایع تبدیلی مدرن در دماوند هستیم، خاطرنشان کرد: باید برای کشاورز مجموعه‌های حمایتی ایجاد شود تا کشاورز بتواند در زمینه کاشت، داشت و برداشت محصول به نحو مطلوب تولید و مازاد تولید را به سمت صنایع تبدیلی کاربردی رهنمون کند.

میرزایی با بیان اینکه تسهیلات مناسب و ارائه زمین عواملی است که می‌تواند تولیدات محصولات کشاورزی به نحو مطلوب حمایت کند، ادامه داد: مقادیر بالایی از سیب‌های دماوند در سردخانه‌ها مانده است.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با بیان اینکه پس از اتفاقات اخیر در سفارت عربستان، صادرات سیب دماوند و محصولات کشاورزی به کشورهای منطقه با مشکلاتی روبرو شده است، تصریح کرد: هزینه تولید سیب دماوند با نرخ فروش در سال گذشته برای کشاورز به صرفه نبود.

لازم به ذکر است هزینه تولید سیب هر کیلو ۱۲۰۰ هزار تومان است؛ اما این محصول کیلویی ۸۰۰ تومان هم بفروش نرفت.

منبع: خانه ملت

انتهای پیام/

اولین نفری باشید که نظر می دهد.

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما محفوظ می ماند


*