واگذاری انبار ذخیره علوفه و کارگاه کنسانتره دامی شهرستان دماوند به شرکت تعاونی امور عشایر/ تولید و عرضه سالانه ۱۴۸۰ تن فرآورده‌های گوشتی و لبنی توسط عشایر دماوند

انبار ذخیره علوفه و کارگاه کنسانتره دامی شهرستان دماوند با حضور استاندار تهران در اختیار مدیر عامل شرکت تعاونی عشایر این شهرستان قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری دماوندخبر، سید حسین هاشمی، استاندار تهران در حاشیه سفر به مناطق عشایری شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه از انبار و کارگاه تولید کنسانتره عشایری شهرستان دماوند با توضیحات مسئولین از نزدیک در جریان فعالیت‌های این واحدهای تولیدی قرار گرفت.

مدیرکل امور عشایری استان تهران گفت: عشایر شهرستان دماوند با ۲۶۰ خانوار سالانه یک هزار و ۱۰۰ تن گوشت دام سبک، یک هزار و ۲۰۰ تن شیر و نیز ۱۸۰ تن انواع لبنیات شامل پنیر، ماست، کره، روغن و غیره به بازار مصرف عرضه می‌کنند.

سیروس نصیری افزود: در راستای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و برای مشارکت آحاد جامعه در فعالیت‌های اقتصادی و کاهش تصدی‌گری دولت در جهت اجرای بندی تبصره سه قانون بودجه ۹۴ کشور انبار ذخیره علوفه و کارگاه کنسانتره دامی شهرستان دماوند با سند رسمی به شرکت تعاونی عشایر دماوند واگذار شد.

مدیرکل امور عشایر استان تهران در ادامه گفت: استان تهران دارای دو هزار و ۳۶۰ کیلومتر ایل راه عشایری است.

نصیری بیان کرد: بیشتر ایل راه‌های عشایری استان در مناطق جنوبی و شرقی استان به ویژه در شهرستان‌های ورامین؛ پاکدشت؛ دماوند و فیروزکوه است.

وی ادامه داد: نقشه ایل راه‌های عشایری استان تهران به منظور جلوگیری از تغییر کاربری و تثبیت حقوق عرفی و جلوگیری از انسداد و تعرض ایل‌راه‌های عشایری استان تهیه شد.

همچنین استاندار تهران به همراه جمعی از معاونین و مدیران دستگاه‌های اجرایی برای برگزاری جلسه شورای عشایری تهران به منطقه عشایری شهرستان فیروزکوه سفر کردند و در مراسمی از نقشه ایل‌راه‌های عشایری استان تهران رونمایی کرد.
13950424000060_PhotoL

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

اولین نفری باشید که نظر می دهد.

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما محفوظ می ماند


*