نارضایتی کسبه و ساکنان خیابان ۹ دی به علت ازدحام خودروهای تاکسیرانی بخش مرکزی دماوند/ رانندگان خط تاکسیرانی بخش مرکزی دماوند همچنان در انتظار تحقق وعده‌های مسئولان هستند

ازدحام خودروهای ایستگاه‌های تاکسی بخش مرکزی دماوند در خیابان ۹ دی سبب نارضایتی کسبه و ساکنان این منطقه شده است و همچنان رانندگان خط تاکسیرانی بخش مرکزی دماوند در انتظار تحقق وعده‌های مسئولان جهت تثبیت مکان و ارائه خدمات و امکانات رفاهی این ایستگاه تاکسیرانی هستند.

به گزارش پایگاه خبری دماوندخبر، با وجود رضایت‌مندی راننده‌ها و مسافران از جابجایی ایستگاه‌های تاکسیرانی بخش مرکزی دماوند از جنب بانک ملی گیلاوند به خیابان ۹ دی (سپاه سابق)، نداشتن خدماتی از جمله سایه‌بان، سرویس بهداشتی و شیر آب شرب، و همچنین جابجایی مسافر توسط خودروهای شخصی و مشکلاتی دیگر گریبانگیر رانندگان خط‌ تاکسیرانی در بخش مرکزی شده است.

همچنین رئیس سازمان حمل و نقل شهرداری شهر دماوند در این خصوص می‌گوید که جابجایی ایستگاه و خطوط تاکسیرانی روستاهای بخش مرکزی دماوند با مصوب شورای ترافیک، به صورت موقت به خیابان ۹ دی یا همان سپاه سابق به مدت یک‌ماه و آزمایشی صورت گرفته است؛ اما متأسفانه اکثر مغازه‌داران و ساکنان منطقه از ازدحام خودروها اعلام نارضایتی کرده‌اند و پلیس راهور باید در این باره اعلام نظر کند.

یکی از راننده‌های تاکسیرانی خط جابان و سربندان، در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تارود، با اشاره به مشکلات این قشر اظهار کرد: پیشینه این ایستگاه تاکسیرانی در خیابان سپاه به عنوان بخش مرکزی دماوند، به حدود ۳۰ سال پیش باز می‌گردد که سبب دسترسی آسان مسافر به تاکسی بوده است.

وی افزود: بعد از چندین سال این ایستگاه به میدان شاهد و مجدداً به زمین شهرداری مجاور بانک ملی گیلاوند انتقال یافت؛ ولی خدمات مناسبی به مردم ارائه نگردید؛ چون علاوه بر این که بخشی از زمین، معارض شخصی داشت، محل مناسبی به جهت آسفالت و فضا سازی مطلوب برای ایستگاه تاکسی نبود و به این دلیل ایستگاه به خیابان سپاه منتقل گردید.

این راننده تاکسی گفت: با وجود قول‌های مسئولان در خصوص تثبیت مکان و ایجاد امکانات مناسب، با گذشت حدود سه ‌ماه از این موضوع، کماکان خبری از تثبیت مکان ایستگاه تاکسی نیست.

یکی دیگر از رانندگان این ایستگاه تاکسیرانی، از تثبیت محل ایستگاه تاکسی با امکانات لازم در شان مردم به عنوان درخواست رانندگان نام برد و خاطرنشان کرد: درخواست رانندگان در درجه اول، تثبیت محل ایستگاه با امکاناتی درشان مردم شریف منطقه است؛ چون مسافر باید با دیدن ماشین تمیز و مکان مناسب با نشاط شود.

وی تصریح کرد: اگر قرار باشد خیابان سپاه (٩دی)، محل ایستگاه نباشد، نباید برای دیگر خطوط و مسیرها استثنا قائل شوند و ما رانندگان خط‌های تاکسیرانی جابان-سربندان، درخواست عاجزانه از مسئولان برای رفع این بلا تکلیفی را داریم.

باقری، راننده دیگری از این خط تاکسیرانی اظهار داشت: ما از اداره راهنمایی و رانندگی درخواست تغییر محل ایستگاه تاکسی را داشتیم، اکنون ایستگاه جابان و سربندان به انتهای خیابان انتقال یافته است؛ اما باید درنظر داشت که با توجه به شرایط اقتصادی این قشر و با وجود تعویض خودروهای فرسوده و پرداخت اقساط توسط رانندگان، هنوز این خودروها جایگزین نشده و خودروهای شخصی اقدام به جابجایی مسافران می‌کنند.

مسئول ایستگاه تاکسیرانی بخش مرکزی دماوند در این خصوص در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تارود اظهار داشت: این ایستگاه ۲۲ روستا را تحت پوشش دارد؛ این در حالی است که راننده‌های این مسیر، از امکانات خدماتی و رفاهی محروم‌اند.

اکبر شیخ حسنی افزود: ۸۰ دستگاه خودرو تاکسی در مسیر جابان- سربندان، آرو- سیدآباد، کلاک مشهد- حصاربن و غیره تردد می‌کنند؛ اما با وجود امنیت این مکان، مسئولان باید نگاه ویژه‌ای به این قشر زحمت‌کش داشته باشند.

*پلیس راهور دماوند باید در این خصوص اعلام نظر کند/ خدمات‌رسانی ۸۰ دستگاه تاکسی به روستاهای بخش مرکزی دماوند

رئیس سازمان حمل و نقل شهرداری شهر دماوند در این خصوص در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تارود اظهار کرد: جابجایی ایستگاه‌های تاکسیرانی بخش مرکزی دماوند با مصوبه شورای ترافیک، به صورت موقت به خیابان نه دی به مدت یک‌ماه به صورت آزمایشی در خصوص مشاهده بازتاب این انتقال انجام گردید؛ اما متأسفانه اکثر مغازه داران و ساکنین منطقه از ازدحام خودروها اعلام نارضایتی کرده‌اند و پلیس راهور باید در این باره اعلام نظر کند.

حمیدرضا غلامرضازاده در خصوص تثبیت ایستگاه‌های تاکسیرانی بخش مرکزی دماوند، گفت: تصمیم‌گیری در این خصوص باید در هیئت مدیره و شورای ترافیک انجام شود و دو نقطه به این جهت در نظر گرفته شده است.

وی در خصوص گردشی بودن ایستگاه‌های تاکسیرانی بخش مرکزی دماوند، بیان کرد: این ایستگاه در کنار بانک ملی دایر بود که طبق درخواست رانندگان، به خیابان ۹ دی انتقال یافت و در حال حاضر، ۸۰ دستگاه تاکسی به روستاهای بخش مرکزی خدمات‌رسانی می‌کنند که در صورت تثبیت جایگاه ایستگاه، ساماندهی در این خصوص انجام می‌شود.photo_2016-07-16_13-54-18photo_2016-07-16_13-55-01photo_2016-07-16_13-54-33

منبع: تارود

انتهای پیام/

اولین نفری باشید که نظر می دهد.

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما محفوظ می ماند


*