برگزاری نخستین نشست کارگروه حقوق شهروندی در شهرستان دماوند

حقوق شهروندی دماوند

اولین نشست کارگروه حقوق شهروندی در محل فرمانداری شهرستان دماوند برگزار گردید.
به گزارش دماوندخبر به نقل از  پایگاه خبری تارود، شاهرخ جهانشاهی معاون سیاسی و انتظامی فرمانداری شهرستان دماوند اظهار کرد: منشور حقوق شهروندی، پس از ابلاغ از سوی نهاد ریاست جمهوری و ارائه دستورالعمل در خصوص تشکیل کارگروه شهرستانی در شهرستان دماوند مورد بررسی قرار گرفت.
وی افزود: تعیین حقوق شهروندی، به معنای خط مشی اجرای قانون اساسی و ارائه حق امتیاز به شهروندان است.
معاون سیاسی و انتظامی فرمانداری شهرستان دماوند خاطرنشان کرد: مسلما در قبال هر حقی تکلیف مشخصی وجود دارد که برخی از این حقوق، تابع قرارداد و رعایت حق است.
جهانشاهی تأکید کرد: از ابتدای زندگی بشر، انسان‌ها دریافتند که بدون قاعده و قانون، اداره جوامع امری غیرممکن است؛ به این ترتیب لازم است تا به مردم اطلاعات لازم در خصوص حقوق شهروندی ارائه شود.
وی تصریح کرد: در این راستا کارگروه شهرستانی مشخص گردیده و عواملی مانند فرماندار، رؤسای اداره آموزش و پرورش، اداره تعاون، کار، رفاه و امور اجتماعی، دادگستری، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، فرمانده نیروی انتظامی، سازمان تبلیغات اسلامی و برخی دیگر از ادارات شهرستان، مسئولیت آن را بر عهده دارند.
معاون سیاسی و انتظامی فرمانداری شهرستان دماوند افزود: بخشی از حقوق شهروندی شامل مباحثی مانند حق حیات، کرامت، آزادی و امنیت، حریم خصوصی، تشکیل خانواده، حق مسکن و اشتغال شایسته می‌باشد.
جهانشاهی خاطرنشان کرد: یکی از اقدامات موثر در زمینه اشتغال، ایجاد تعاونی و معرفی افراد به آن‌هاست.
وی در ادامه گفت: کارگروه‌های تشکیل‌شده در شهرستان، به عنوان نهاد تصمیم‌گیرنده در حوزه حقوق شهروندی، وظیفه بررسی و تصمیم‌گیری در زمینه رعایت حقوق و شناسایی موارد نقض حقوق شهروندی را بر عهده دارند تا به این ترتیب، این موضوع با توجه به بافت هویتی شهرستان تحقق یابد.
معاون سیاسی انتظامی فرمانداری شهرستان دماوند خاطرنشان کرد: با توجه به ضرورت تکریم ارباب‌رجوع، دستورالعمل ابلاغی در اختیار ادارات قرار می‌گیرد تا اجرایی گردد.

انتهای پیام/

اولین نفری باشید که نظر می دهد.

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما محفوظ می ماند


*