برای نخستین‌ بار کنکور سراسری سال ۹۵ در شهر رودهن برگزار شد

همزمان با سراسر کشور، برای نخستین بار کنکور سراسری سال ۹۵ در شهر رودهن واقع در شهرستان دماوند برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری دماوندخبر، قاسم میرزایی نیکو، نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی در حاشیه برگزاری کنکور سراسری سال ۹۵ در شهر رودهن در خصوص توسعه فرهنگی در نهادهای همچون آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها، اظهار کرد: در نظر داریم طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، دو موضوع را در جهت توسعه مسائل فرهنگی در این نهادهای آموزشی پیش بگیریم.

وی افزود: این دو موضوع شامل تشکیل کمیته فرهنگی با حضور بازنشستگان اداره آموزش و پرورش همان منطقه، در جهت توسعه راهبردی این نهاد و دیگری تشکیل همین کمیته در دانشگاه‌ها است که این کمیته‌ها با همکاری یکدیگر می‌توانند در جهت ترویج و توسعه فرهنگی نقش بسزایی داشته باشند.

نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در این کمیته‌ها از تجربیات چندین ساله معلمان فرهنگی و اساتید پیشکسوت در کنار همفکری با مسئولان استفاده خواهیم کرد، گفت: این همفکری در این خصوص می‌تواند در جهت رشد مسائل فرهنگی در جامعه آموزشی و دانشگاه‌ها بسیار مؤثر واقع گردد.

میرزایی نیکو خاطرنشان کرد: در اداره آموزش و پرورش شهرستان دماوند این امر اتفاق افتاده است که هم‌اکنون شاهد یک آرامش در این حوزه آموزشی می‌باشیم.

وی ادامه داد: همچنین در نظر داریم به زودی استارت این کار در دانشگاه‌های شهرستان دماوند نیز زده شود که با این روش می‌توان ولنگاری فرهنگی را ساماندهی کرد.

نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: بسیار خوشحالم از این اینکه بعد از گذشت چندین سال، برای نخستین بار کنکور سراسری سال ۹۵ در شهر رودهن برگزار شد.

لازم به ذکر است در شهر رودهن ۴۶۵ نفر دانش‌آموز در رشته‌های علوم ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان در دو بخش دختران و پسران در کنکور سراسری سال ۹۵ شرکت کردند.

photo_2016-07-15_12-00-33photo_2016-07-15_12-40-24photo_2016-07-15_12-40-28photo_2016-07-15_12-40-46photo_2016-07-15_12-41-05

منبع: تارود

انتهای پیام/

اولین نفری باشید که نظر می دهد.

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما محفوظ می ماند


*