به گزارش دماوندخبر به نقل از صبح پردیس؛ عباس آخوندی در حاشیه بازدید از از برخی از پروژه‌های در حال اتمام مسکن مهر شهر جدید پردیس در فازهای ۸، ۱۱، ۵ و ۹، اظهار کرد: در بازدیدهایی که از پروژه‌های شهر جدید پردیس انجام شد، خوشبختانه پیشرفت‌های خوبی را شاهد هستیم.
وی افزود: وسعت جمعیت‌پذیری شهر جدید پردیس به‌اندازه دو برابر شهر کاشان و خیلی از شهرهای بزرگ است و انجام کارهای زیربنایی در این‌گونه از شهرها را سخت و دشوار است و تصمیم ما علاوه بر ساخت، محله محوری است تا مردم حین ساکن شدن خدماتی مانند آسفالت، مدرسه، آب، برق، گاز، مجتمع‌های تجاری، نانوایی و … را دارا باشند.
وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: به‌غیراز ساخت واحدها، ساخت ۳۷ مدرسه را هم در دستور کار قرار داده‌ایم که ۶ مدرسه را کامل و مابقی در مرحله اتمام کار قرار دارند. تلاش ما به راین است تا محله‌های دیگر را مانند محله ایرانشهر فاز ۱۱ که دارای کلانتری، مجتمع تجاری، مدرسه، نانوایی و … است تکمیل و تحویل دهیم.

آخوندی خاطرنشان کرد: افزایش وام از ۳۰ میلیون به ۴۰ میلیون توسط بانک مرکزی تصویب و ابلاغ گردید امیدواریم با این افزایش کار را به اتمام برسانیم و پردیس را به علت حجم بالای کار در اولویت قرار داده‌ایم.
وی افزود: در پردیس شاهد دیوارهای حائلی هستیم که به ارتفاع ۱۷ متر می‌رسد که حتی ریالی برای این کارها پیش‌بینی‌نشده بود؛ ولی ما غم‌ها را برای خود نگه می‌داریم و کارها را به اتمام می‌رسانیم که مردم عزیز زندگی راحت را آغاز کنند.
وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: تونل دسترسی به فاز ۱۱ در پیش‌بینی دیده نشده بود؛ ولی جهت دسترسی به این فاز باید احداث می‌شد که بودجه ای هم برای آن در نظر نگرفته شده بود که از منابعی دیگر آن را انجام دادیم.
آخوندی ضمن مثبت ارزیابی کردن پروژه‌ها از مدیرعامل و مجموعه شرکت عمران شهر جدید پردیس خواست تا اتمام پروژه‌ها باانرژی تمام پیش بروند.

انتهای پیام/