اقدامات پیشگیرانه و فرهنگ‌سازی از راهکارهای مبارزه با قاچاق کالا در دماوند است/ شهرستان دماوند با کمترین مشکل در زمینه قاچاق عمده کالا مواجه می‌باشد

معاون سیاسی انتظامی فرماندار شهرستان دماوند با بیان اینکه اقدامات پیشگیرانه و فرهنگ‌سازی از راهکارهای مبارزه با قاچاق کالا در این شهرستان است، گفت: شهرستان دماوند نسبت به سایر شهرستان‌های دیگر با کمترین مشکل در زمینه قاچاق عمده کالا مواجه می‌باشد.

به گزارش پایگاه خبری دماوندخبر، شاهرخ جهانشاهی در جلسه ستاد مبارزه با قاچاق کالای شهرستان دماوند که در محل شبکه بهداشت و درمان برگزار شد، اظهار داشت: یکی از معضلاتی که امروزه کشور و اقتصاد ما را تهدید می‌کند قاچاق کالا است که می‌تواند تأثیرات مخربی بر اقتصاد کشور و به خصوص واحدهای تولیدی داشته باشد.

وی به سود سرشار قاچاقچیان از ورود کالای قاچاق به کشور اشاره کرد و افزود: آمارها نشان می‌دهند نرخ هر دلار کالایی که به صورت رسمی وارد کشور می‌شود حدود ۶تا ۸ هزار تومان برای وارد کننده تمام خواهد شد اما اگر کالا به صورت قاچاق وارد شود این رقم به سه و نیم تا ۴ هزار تومان خواهد رسید که میزان سود آن مشخص است.

معاون سیاسی انتظامی فرمانداری شهرستان دماوند بحران اشتغال را یکی از مشکلات امروز کشور عنوان کرد و خاطرنشان ساخت: قاچاق کالا می‌تواند باعث نابودی تولید داخلی شود و در همین راستا اشتغال را نیز با مشکل اساسی مواجه سازد به صورتی که با ورود کالای قاچاق ما به تولید و اشتغال دیگران کمک خواهیم کرد.

جهانشاهی تصریح کرد: مجموع تلاش‌ها و اقدامات دولت در طی سال‌های ۹۲ تا ۹۴ نشان دهنده آن است که رقم ورود کالای قاچاق به کشور به صورت قابل ملاحظه‌ای کاهش یافته به صورتی که در سال ۹۲ میزان ورود کالای قاچاق ۲۵ میلیارد دلار بوده که در سال ۹۴ این رقم به ۱۵ میلیارد دلار رسیده که این موضوع از عزم جدی دولت در سطوح مختلف کشوری، استانی و شهرستانی در مبارزه با این پدیده شوم دارد.

وی اقدامات دولت در مبارزه با قاچاق کالا را هم پیشگیری و هم فرهنگ‌سازی عنوان کرد و بیان داشت: اقدامات دولت در زمینه مبارزه با قاچاق کالا هم در بخش پیشگیری و هم در بخش فرهنگ‌سازی برای عدم استفاده داخلی از این کالاها در جریان است و ما در سطح شهرستان نیز این موضوع را در هر دو جهت دنبال می‌کنیم.

معاون سیاسی انتظامی فرمانداری شهرستان دماوند از جلسات هماهنگی ستاد و همچنین گشت‌های مشترک در سطح شهرستان خبر داد و افزود: در سالروز فرمان مقام معظم رهبری مبنی بر مبارزه با قاچاق کالا، بازدیدی به صورت مشترک از ناحیه صنعتی دماوند انجام شد که در موضوع قاچاق کالا به مورد خاصی گزارش نشد.

جهانشاهی تأکید کرد: شهرستان دماوند از جمله شهرستان‌هایی است که در موضوع قاچاق عمده کالا با کمترین مشکل مواجه است و اگر کالای قاچاق در سطح شهرستان وجود داشته باشد به صورت عرضه خرد است که با برنامه ریزی‌های انجام شده با عرضه این نوع کالا حتی به صورت خرد هم برخورد خواهد شد.

وی مهمترین عامل در مبارزه با قاچاق کالا را اصلاح باورها دانست و گفت: جامعه ما باید به این باور برسد که مصرف کالای داخلی باعث رونق تولید و اشتغال جوانان خواهد شد که در این راه نقش دستگاه‌های فرهنگی در شکل‌گیری این باور بسیار چشم‌گیر خواهد بود.

منبع: تارود

انتهای پیام/

اولین نفری باشید که نظر می دهد.

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما محفوظ می ماند


*