آمادگی موکب دماوندی‌ها برای پذیرایی از زائران حسینی در کربلای معلی

موکب کاروان امام حسن

دبیر ستاد مردمی تکریم زائران اربعین حسینی شهرستان دماوند از آمادگی موکب دماوندی‌ها برای پذیرایی از زائران حسینی در کربلای معلی خبر داد.

photo_2015-11-22_09-39-14

به گزارش دماوندخبر، محمود پوردیوان بیگی‌مقدم با اشاره به برنامه‌های ستاد مردمی تکریم زائران اربعین حسینی شهرستان دماوند در کربلای معلی اظهار داشت: نخستین نشست ستاد اربعین حسینی دماوند در ۱۶ آبان ماه امسال با حضور دستگاه‌های اداری مربوطه، شهرداری‌ها، هلال احمر، اعضای هیئت‌امنای محلات دماوند تشکیل شد تا اقدامات و کارهای لازم برای زائران حسینی به خوبی انجام شود.

وی ادامه داد: در این نشست، مصوب شد تا برای پوشش خدماتی کیلومتر صفر تا ۱۰ نجف به کربلا، امکانات و کمک‌های لازم همچون آب معدنی، پتو و … به استان کربلا ارسال شود.

دبیر ستاد مردمی تکریم زائران اربعین حسینی شهرستان دماوند گفت: با کمک و مشارکت‌های مردمی و شهرداری‌های این شهرستان توانستیم مکانی را برای اسکان و استراحت زائران حسینی فراهم کنیم.

*سهم ۵ میلیون تومانی شهرداری‌های دماوند در تأمین اسکان زائران در کربلا

پوردیوان بیگی‌مقدم با اشاره به هزینه برآورده شده در خصوص تأمین اسکان زائران دماوندی در کربلا بیان کرد: در این زمینه، هزینه‌ای بالغ‌بر ۴۲ میلیون تومان در نظر گرفته شد که خوشبختانه با کمک‌های مردمی و شهرداری‌های دماوند توانستیم برای نخستین بار محلی را برای اسکان زائران دماوندی در کربلا معلی آماده کنیم.

وی با اشاره به هزینه‌های دریافتی از مردم و شهرداری‌های شهرستان دماوند تصریح کرد: با دریافت مبلغ ۲۰ میلیون تومانی از مردم و دریافت پنج میلیون تومانی هر یک از شهرداری‌های این شهرستان، توانستیم برخی از تجهیزات را فراهم و به کربلا ارسال کنیم.

دبیر ستاد مردمی تکریم زائران اربعین حسینی شهرستان دماوند گفت: از آنجایی که اسکان زائران شهرستان دماوند برای نخستین بار انجام می‌شود، امسال تمام خدمات‌رسانی برای آقایان صورت می‌پذیرد و کروکی موکب این شهرستان نیز به شهرداری‌ها ارسال شده تا شهروندان در اطلاع کامل در این خصوص قرار گیرند.

*اعزام ۳۰ نفر به کربلا برای برپایی موکب پذیرایی از زائران دماوندی

پوردیوان‌ بیگی‌مقدم با بیان اینکه گروه ۳۰ نفری برای انجام شدن کارهای فنی و خدماتی به محل موکب شهرستان دماوند در کربلا اعزام شده‌اند، تأکید کرد: گروهی متشکل از افراد فنی، متخصص و خدماتی به کربلا اعزام شده‌اند تا کارهای لازم و مقدماتی را برای ارائه خدمات به زائران حسینی انجام دهند که خوشبختانه اقدامات مناسب و خوبی در این زمینه، انجام شده است.

وی اضافه کرد: از آنجایی که اقدامات صورت گرفته در مدت محدود ۱۵ روز انجام شده، امیدواریم در سال‌های آینده با ظرفیت و زمان بیشتر و همچنین همکاری بهتر مردم و دستگاه‌های مربوطه، بتوانیم خدمات مطلوب‌تری به زائران دماوندی ارائه دهیم.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دماوند خاطرنشان کرد: ارتباط و اقداماتی خوبی با همکاری مسئولان استان تهران، هلال احمر، شهرداری‌ها، اداره اوقاف و امور خیریه و مرکز امور رسیدگی به مساجد شهرستان دماوند در زمینه ارائه خدمات به زائران انجام شده است تا زائران سفر معنوی خوبی را داشته باشند.

photo_2015-11-21_22-35-11photo_2015-11-21_22-35-39photo_2015-11-21_22-35-23

منبع: فارس

انتهای پیام/

اولین نفری باشید که نظر می دهد.

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما محفوظ می ماند


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.